Poťahy exteriérového nábytku

Pri výbere poťahového materiálu je potrebné brať do úvahy, kde bude záhradný nábytok umiestnený. Pri umiestnený na zimnej terase nie sú poťahy tak namáhané, ako keď je záhradný nábytok umiestený v exteriéry a predovšetkým na priamom slnku.

Kvalita súčasných látok je veľmi vysoká a rok čo rok sa zlepšuje. Do popredia sa dostávajú nové technológie výroby látok alebo ich povrchovej úpravy. Nábytkové poťahové textílie sú najčastejšie upravené teflónovou úpravou. Táto úprava je vhodná do exteriéru. Výhodou teflónovej úpravy je, že odpudzuje tekutiny, prach, oleje, ťažko horí a zároveň nevytvára statickú elektrinu. Okrem teflónovej úpravy, ktorá je len povrchovou úpravou látky, sa v dnešnej dobe vyrábajú textílie z rôznych umelo vytvorených materiálov. Výhodou týchto materiálov je, že sa ľahko udržujú, sú vhodné na priame slnko, nepremoknú a aj po dlhej dobe vyzerajú rovnako. Zároveň vzhľadovo a dotykovo pripomínajú prírodné materiály a je možné ich vyrobiť v širokej škále módnych farieb a textúr.

Starostlivosť o tieto materiály nie je zložitá, resp. takmer žiadna. V každom prípade sa pri kúpe exteriérového nábytku poraďte s predávajúcim. Zvyčajne stačí prach povysávať a potom dočistiť vlhkou handrou. Pri rozliatí čaju alebo kávy výrobcovia najčastejšie odporúčajú utrieť povrch kusom utierky namočenej v mierne teplej vode alebo vysať pijavým papierom. Zvyšok dočistiť handričkou napustenou alkoholom.