Poťahové materiály na sedací nábytok a bytový textil z prírodných materiálov

V súlade s prírodou

Trendom dnešnej doby je návrat k prírode vo forme rôznych štýlov, materiálov a vzorov, ktoré sa neustále vyvíjajú a sú postupne ovplyvňované módou. Týka sa to predovšetkým kvality materiálov a ich vzorov.

Výber farieb záleží od rôznych faktorov, ako sú napríklad ročné obdobie, vzťah zákazníka k určitej farbe, ako aj aktuálny módny trend. S príchodom jari ľudia zvyčajne siahajú po čerstvých jarných farbách, t.j. svetlejšia zelená, žltá, oranžová farba v rôznych jasných odtieňoch. Po studenej zime potrebujeme vniesť do nášho bývania pocit radosti a jarnej atmosféry. Ak je aj obývačka ladená do tmavých farieb, v tomto jarnom období ju oživme jasnými farbami minimálne v podobe vankúšikov, záclon, závesov a rôznych dekoračných doplnkov.

Prírodné materiály

Tak ako trend prírody zasiahol našu kuchyňu a takmer každý z nás túži po domácich produktoch. Rovnako tento trend zasiahol aj oblasť bývania. Ľudia vo väčšej miere siahajú po prírodných materiáloch, viac ich zaujíma zloženie materiálu. Jednoducho sa viac pýtajú. Poťahové materiály na sedací nábytok sú zvyčajne zmesou prírodných a umelých vlákien. Je potrebné si uvedomiť, že umelé vlákna sú dôležitou súčasťou pri výrobe prírodných poťahových materiáloch, pretože zvyšujú úžitkové vlastnosti prírodného materiálu a sú odolné voči oderu. Takisto sa vyznačujú nízkou krčivosťou.

Odporúčanie: Ak sa rozhodnete pre textilný poťahový materiál a túžite po bavlnenom materiály, je lepšie ak obsahuje prímes umelých vlákien. Látka je viac odolná voči oderu a vyznačuje sa aj nižšou krčivosťou. Výhodou je tiež teflónový povrch.

Jedným z najvýznamnejších prírodných materiálov je koža. Má jedinečné vlastnosti a štruktúru a predovšetkým sa dobre udržiava a pôsobí luxusne. Dôležitým faktorom pri kúpe koženej sedačky sú jej vlastnosti, druh kože, hrúbka kože, pružnosť a jej rozťažnosť. Kvalitná koža vydrží pri dobrej starostlivosti dlhšie ako látková sedačka. V dnešnej dobe sa predáva v širokej škále krásnych módnych farieb.

Aktuálne módne vzory

Každý človek by si mal dobre rozmyslieť, čo chce do svojej obývačky. Pri výbere farieb a materiálov  by sme sa nemali nechať ovplyvniť len aktuálnou módou. V dnešnej dobe, nemôžeme jednoznačne povedať, že práve to je "in" a to "out". V móde sú rôzne štýly od ultramoderného cez retro až po vidiecky štýl. V prvom rade treba dbať na cit a vkus každého z nás. Vychádzať z nášho vnútra, teda vybrať si to čo potrebujeme a v čom sa budeme cítiť dobre. Podľa našich dlhoročných skúseností majú naši zákazníci v zimnom období záujem o tmavšie a zemitejšie farby na textíliách v jednofarebnom prevedení, prípadne doplnené ornamentmi alebo geometrickými vzormi. Jedným z módnych trendov tejto zimy bol dekor v podobe rôznych miest a krajín. Z prírodných materiálov bol, okrem bavlny, dopyt aj po ľane a gobelíne.  S príchodom jari sa však požiadavky na farby a vzory postupne menia a do popredia sa dostávajú prevažne kvetinové motívy doplnené 3D textúrami v rôznych hrúbkach a farbách.  Celoročne sú však v popredí prírodné farby, ktorými sú krémová, bežová, hnedá, sivá a biela. K nim môžete doladiť takmer všetko od zelenej až po fialovú a ak máte jednofarebný poťah na sedačke, nemusíte sa báť ani rôznych výrazných vzorov v podobe dekoračných vankúšikov a závesov a následne ich doplniť zaujímavými bytovými doplnkami.