Obývačka alebo spálňa v štýle GLAMOUR

Obývačka v štýle GLAMOUR

Ako už iste viete, pre glamour štýl je charakteristický lesk, pôvab a oblé tvary.  Pôsobí veľmi draho a luxusne, no nemusí to byť len o vysokých investíciách, ale vkusne zariadenom interiéri s prímesou ligotavých doplnkov a starožitných prvkov. Čo by ste povedali na Swarovského kryštáliky na dekoračných vankúšikoch v rôznych farebných odtieňoch umiestnených na veľkej pohodlnej koženej sedačke s krásnou bielou alebo krémovou kožušinkou na podlahe? Znie to luxusne a extravagantne? Možno áno, ale ak sa to doplní závesmi z ťažkých, ale jemných textílii, ako je napr. zamat alebo brokát, prípadne môže byť aj niečo ľahšie, ako je satén alebo hodváb v súlade s ostatnými doplnkami, lesklými svietnikmi, tapetami s ornamentmi alebo kvetinovými vzormi a voľne stojacou lampou v mosadzi, striebre alebo pozlátenej farbe. Okrem toho dbajte aj na správny výber nábytku, ktorého  súčasťou by mal byť  tiež krb s bohatými výraznými prvkami. Ólalalá, GLAMOUR štýl je na svete. ...a nezabúdajte na krišťáľové lustre, tie sú aj v dnešnej dobe "IN".

Spálňa v štýle GLAMOUR

Rozhodli ste sa pre spálňu v luxusnom glamour štýle? Rozhodne odporúčam návliečky z damašku v jednofarebnom prevedení s ornamentami alebo kvetinovými vzormi. Ak by bola látka jednoduchá bez aplikácie, môže byť doplnená o jemné Swarovského kryštáliky. Často používaný je aj satén z polyesterovej tkaniny. V dnešnej dobe je však zaujímavý vyšívaný bavlnený satén, ktorý nosí v sebe prvky glamour štýlu a pôsobí veľmi sviežo a luxusne. Nezabúdajme však na posteľné prikrývky, ktoré by mali byť ťažké, napr. z brokátu a lesklé, ako sú napríklad prikrývky z umelého saténu v hrubšej podšitej látke. Tie je vhodné doplniť o malé vankúšiky v textílii ako je posteľná prikrývka. Závesy v spálni sú ťažké a podobne ako v obývačke najlepšie vyniknú v materiály ako je zamat alebo brokát. Typické farby pre glamour štýl sú čokoládová hnedá, čierna, tmavá fialová, ale tiež biela a krémová, doplnená o zlatú, striebornú alebo mosadz. V neposlednom rade netreba zabúdať aj na výrazné dekorácie a lesklé svietniky a lampy, ktoré by nemali chýbať v žiadnej spálni.

Tip: Ak si dávate šiť závesy na mieru, dajte si z toho istého materiálu ušiť aj dekoračné návliečky, prípadne posteľnú prikrývku, bude to pôsobiť luxusne a zároveň veľmi vkusne.